Přístup k předplaceným časopisům a do databází je možný pouze v počítačové síti ÚCHP. Mimo ústav je možno se připojit přes vzdálený přístup.

Časopisy

  • Tištěné časopisy: viz soubor Seznam časopisů ÚCHP.pdf (bude aktualizován)
  • Elektronické časopisy (aktuálně předplacené):
American Chemical Society (ACS) Journals – kolekce 80+ odborných recenzovaných časopisů ACS od roku 1879 z oblasti chemie, fyziky, biologie, matematiky, medicíny a vědy o Zemi.
ScienceDirect – plnotextová databáze poskytující od roku 1993 pro ÚCHP přístup k časopisům vydávaných společností Elsevier z oblasti přírodních věd, medicíny, matematiky a výpočetní techniky.

Databáze

  • Publikace
ASEP je databáze určená pro evidenční publikační činnost ÚCHP a obsahuje bibliografické záznamy o výstupech vědeckého výzkumu v ústavech AV ČR v úplnosti od roku 1993. Od roku 2012 je možno k bibliografickým záznamům ukládat plné texty dokumentů, od roku 2018 je možno ukládat popsané datové soubory (metadata + datasety). Nově je součástí databáze i datový repozitář ASEP.
  • Citace
Web of Science je bibliografická citační databáze přístupná online. Základ této platformy tvoří multioborová Core Collection, která obsahuje hlavní citační rejstříky Science Citation Index, Social Sciences Citation Index, Arts & Humanities Citation Index, Conference Proceedings Citation Index a Emerging Sources Citation Index. Součástí je i databáze Journal Citation Reports (pro určení Impact Factor).
Scopus od společnosti Elsevier je nejrozsáhlejší citační (od roku 1996) a abstraktovou (od roku 1823) databází recenzované vědecké literatury zahrnující časopisy, knihy a konferenční sborníky především z oblasti přírodních věd, medicíny a sociálních věd. Je dostupná pro registrované uživatele. Scopus ID (SC) je jedinečné číslo, které přiřazuje autorovi jeho všechny publikace, navíc účet může být propojen s ORCID.
ORCID (Open Researcher and Contributor iD) je jedinečný a trvalý identifikátor (šestnáctimístná kombinace čísel) pro výzkumné pracovníky, provozovaný zdarma firmou ORCID, Inc. od roku 2012, pro propojení autorovy iD s jeho příspěvky. Používání ORCID iD je podporováno EK v programu Horizon Europe, na publikační platformě Open Research Europe i v rámci infrastruktury European Open Science Cloud.
Google Scholar je volně přístupný webový vyhledávač od společnost Google, který indexuje plné texty nebo metadata z odborné literatury přes řadu formátů a oborů. Zahrnuje recenzované online dostupné akademické časopisy, knihy, konferenční příspěvky, diplomové práce, disertace, preprinty, abstrakta či patenty.
  • Chemická referenční data, reakce, dokumenty
Reaxys (původně Beilstein and Gmelin Crossfire) je unikátní chemická faktografická a bibliografická databáze Elsevier, která obsahuje informace z organické, anorganické  a organokovové chemie.
SciFindern je nejrozsáhlejší chemické databáze od ACS zahrnující především elektronickou podobu Chemical Abstracts. Hledat je možné podle chemické struktury, názvu látky, podle vzorců, čísel patentů, PubMed ID, DOI atd.
  • Knihy, časopisy, konferenční materiály, vysokoškolské práce
Kolekce eBook Academic Collection je dostupná na platformě EBSCOhost a obsahuje přes 170 000 elektronických knih z široké škály vědeckých oblastí. Knihy lze prohlížet jak online, tak si je stáhnout do vlastního čtecího zařízení.
ProQuest Central jako nejrozsáhlejší multidisciplinární databáze poskytuje přístup k informačním zdrojům zahrnujícím přírodní vědy, techniku, medicínu, ekonomii, sociální a humanitní vědy, umění, vzdělávání a náboženství. Obsahuje plnotextové časopisy, knihy, konferenční materiály, vysokoškolské kvalifikační práce a další šedou literaturu.
Kolekce Emerald Premier zahrnuje kompletní časopiseckou produkci vydavatelství Emerald Publishing čítající přes 300 titulů.
Plnotextová databáze JSTOR s rozšířenou původní nabídkou o jedenáct nových kolekcí – nově jsou tak k dispozici kolekce Arts & Sciences I – XV, Business IV a Life Sciences. V kolekcích Arts & Sciences jsou k nalezení také všechny tituly z kolekce Mathematics & Statistics, Biological Science a dalších.
  • Informace o výsledcích výzkumu, vývoje a o řešených grantech či projektech
RIV (Rejstřík informací o výsledcích) je veřejně přístupná datová oblast, která obsahuje údaje o výsledcích, kterých bylo dosaženo při řešení výzkumných aktivit VaVaI s poskytnutou podporou podle zákona č. 130/2002 Sb.
TA ČR Starfos je fulltextový vyhledávač, který nabízí vyhledávání ve výzkumných projektech podpořených z veřejných prostředků České republiky.
CEP (Centrální evidence projektů) je veřejně přístupná datová oblast, která obsahuje údaje o projektech, na jejichž řešení je poskytována podpora podle zákona č. 130/2002 Sb.

Open Access

ÚCHP nabízí autorům možnost publikovat články v Open Access časopisech bez poplatků APC. Většina vydavatelů umožňuje pouze určitý počet publikací zdarma, a to formou čerpání tokenů. Více viz instrukce pro autory na CzechELib.